Fri fragt på udvalgte fragtmetoder ved køb over 399,00 kr / Hurtig levering 1-4 hverdage / Fremragende Trustpilot

Tilføjet til kurven

Subtotal
produkter i din kurv
Køb for mere og opnå GRATIS fragt

Indkøbskurv

Har du glemt dit kodeord?
Ny hos Nicehair? Tilmeld dig vores klub og få dine fordele

Hvis du aldrig har afgivet en ordre hos Nicehair.dk, kan du følge nedenstående link for at tilmelde dig

Få fordele
Ja tak, jeg vil gerne modtage gratis gave og digital kommunikation fra Nicehair - Gaven tilføjes i din kurv *Husk at bekræfte de to mails du modtager fra os
Har du glemt dit kodeord?

Nulstil adgangskoden ved at indtaste din e-mail nedenfor


Tilbage til login

En ny måde at flette håret på

Kender du det, nogle gange bliver man bare træt af at flette på samme måde. Derfor har jeg eksperimenteret lidt, og jeg synes selv, at denne fletning bliver rigtig fin!

En ny måde at flette håret på

Opsætningen egner sig til dig med skulderlangt hår eller længere.

Sådan gør du:

En ny måde at flette håret på

1: Start med at lave en fletning som vist på billedet. Afslut med en elastik fra Blax.

2: Herefter hiver du skiftevis en tot fra hver side gennem hver lykke. Sådan fortsætter du hele vejen gennem fletningen, og til der ikke er mere hår at tage af.

En ny måde at flette håret på En ny måde at flette håret på

3: Saml til sidst alt håret med endnu en elastik og hiv let i fletningen så den bliver løs.

En ny måde at flette håret på En ny måde at flette håret på

4: Rul den løse fletning ind under opsætningen og sæt fast med hårnåle.

5: Afslut gerne med en hårlak, så alle de små hår bliver lagt ned, og opsætningen får et hold. Jeg har brugt Redken Styling Hairspray Forceful 23. Den synes jeg er god, da den let forstøver hårsprayen, så man ikke får ”stive” klatter hist og her, og derudover giver den et fantastisk hold!

En ny måde at flette håret på

God styling! :-)

Follow
Simone Stæhr Keller

Jeg er uddannet frisør og arbejder til dagligt med alt, der har med hår og makeup at gøre. Heriblandt extensions, shows og photoshoots på hoteller, i virksomheder og saloner. Derudover er jeg uddannet salgsassistent fra The Body Shop, hvor jeg har arbejdet med hud, hår- og makeupprodukter. Jeg elsker at være kreativ og fordybe mig i mit arbejde.

Relaterede produkter

Loading...